Riihimäen Vihreät valitsi Anne Lindgrenin uudeksi puheenjohtajakseen vuodelle 2019. Lindgren on toiminut aiemmin yhdistyksen varapuheenjohtajana. Hän seuraa tehtävässä Sami Louekaria, joka toimi yhdistyksen puheenjohtajana kolme vuotta.

Yhdistyksen muiksi jäseniksi valittiin Anni Antila, Anne Hyvönen, Hanna-Leena Islander, Sari Lukkaroinen, Tiina Mämmelä ja Eero Yrjö-Koskinen sekä varajäseniksi Sari Jokinen ja Sami Louekari.

Yhdistyksen toiminta painottuu vuonna 2019 eduskunta- ja maakuntavaalien sekä Euroopan parlamentin vaalien valmisteluihin, joihin se osallistuu toimintansa rajoissa.

Hallitus kokoontuu pääsääntöisesti valtuuston kokousta edeltävällä viikolla. Kokoukset ovat kaikille vihreille avoimia, mutta niiden pitopaikka vaihtelee.  Jos siis haluat osallistua hallituksen kokoukseen, ota yhteyttä yhdistyksen puheenjohtaja Anne Lindgreniin anne.lindgren(a)luukku.com seuraavan kokouksen ajan ja paikan varmistamiseksi.